Meble gastronomiczne do Twojej restauracji

Podstawą każdej gastronomii są odpowiednie sprzęty oraz ekipa. Jednak, nawet najlepsi kucharze nie stworzą żadnego dania bez zaplecza! Dlatego przygodę z restauracją należy rozpocząć od wyboru wszystkich sprzętów do kuchni. Meble gastronomiczne to zupełnie co innego niż te w naszych domach.

Od czego zacząć wybór mebli?

Jak wiadomo wszelkie restauracje, bary, kawiarnie i inne lokale gastronomiczne muszą spełniać wymogi sanepidu. Zasady i normy dotyczą również wyposażenia takich działalności. Aby nie przysporzyć sobie niepotrzebnych problemów należy zapoznać się z przepisami oraz zakupić meble w sprawdzonych, autoryzowanych sklepach takich jak np. orest. Tylko wtedy mamy pewność, że jakość wykonania jest na najwyższym poziomie. 

Nie tylko sam wybór mebli jest ważny. To dopiero połowa sukcesu. Meble powinny być dobrane pod plan zagospodarowania. Nie kupujmy nic w ciemno. Należy dokładnie rozplanować układ kuchni i innych pomieszczeń. Unikniemy zakupu ponadwymiarowych mebli lub niepraktycznych do danego wnętrza. Sprawdźmy, ile potrzebujemy szafek danego rodzaju, ile stołów i innych podstawowych elementów. W rozplanowywaniu kuchni nie zapomnijmy również o sprzętach AGD, które również potrzebują swojego miejsca.

Jakie meble gastronomiczne kupić?

Jednoznacznie można stwierdzić, że w restauracjach najlepiej sprawdzają się meble gastronomiczne orest ze stali nierdzewnej. Jest to podyktowane przez wymogi, ale również praktyczność. Gastronomia rządzi się swoimi prawami, a co za tym idzie, musi mieć odpowiednie warunki pracy. Nie sprawdzi się tu żaden inny surowiec niż stal. Tylko ona wytrzyma wszelką wilgoć, uderzenia i cięcia. 

Do kuchni potrzeba kilka podstawowych mebli. Przede wszystkim są to regały i blaty. Do tego dochodzą specjalne stoły ze zlewami, wózki oraz szafki. Takie podstawowe wyposażenie spokojnie wystarczy, aby sprawić, by kuchnia była praktyczna i wystarczalna.

Należy również pamiętać o odpowiednim montażu. Meble nie mogą jeździć po podłodze i muszą być solidnie umieszczone. Ważną informacja jest też to, że różne firmy tworzą kuchnie do gastronomii na wymiar. Możemy wtedy zamówić meble, które idealnie dostosują się do posiadanej przestrzeni. Mamy wtedy możliwość wykorzystania pomieszczeń w 100%. Trzeba oczywiście liczyć się z większą ceną, jednak jest to bardzo popularna metoda meblowania wśród restauratorów.

Meble gastronomiczne – sprawdzone i pewne

W restauracjach, karczmach czy innych gastronomiach liczy się wytrzymałość i praktyczność. Nie ma tu miejsca na wymyślne kształty i coś, co jest tylko ładne. Mówimy oczywiście o zapleczu, w którym najwięcej się dzieje. Musi być ono sprawdzone i łatwe w obsłudze. Chcąc mieć pewność, że nasza kuchnia spełni wszelkie wymagania oraz będzie wygodnym miejscem pracy, udajmy się do sprawdzonego sklepu zajmującego się sprzedażą mebli gastronomicznych. Z pewnością uzyskamy odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania. Będziemy mogli również poradzić się odnośnie wymogów prawnych. Z taką pomocą z pewnością wybierzemy najwłaściwsze meble, które sprawdzą się na długie lata.