Pomidory suszone w oleju – zdrowa włoska tradycja

Pomidory suszone na słońcu są pyszne i aromatyczne. To godny polecenia pełnowartościowy produkt spożywczy. Zawiera mnóstwo tak potrzebnych witamin i minerałów. Pomidory suszone w oleju włoskiej firmy Insebro to produkt bardzo wysokiej jakości. Wytwarzany ręcznie zgodnie z tradycyjną recepturą z doskonałych włoskich pomidorów. Nie zawiera GMO i sprzedawany jest w bezpiecznym szklanym opakowaniu.

Pomidory suszone na słońcu – słynna włoska tradycja

Pomidory mimo, że pochodzą z Ameryki, kojarzą nam się z Włochami. To oni rozsławili to warzywo. Jednym z tradycyjnych sposobów konserwowania pomidorów było właśnie suszenie na słońcu. Dzięki czemu zyskiwały niesamowity aromat i smak. Firma Insebro, której pomidory suszone w oleju oferujemy to niewielka rodzinna manufaktura z okolic Neapolu. Od 40 lat specjalizująca się w przetworach warzywnych. Okolice Wezuwiusza słyną z doskonałych pomidorów. To stąd pochodzą słynne pomidory San Marzano, Corby i Piennolo Vesuvius. Używane przez firmę Insebro pomidory trafiają do przerobu już po kilku godzinach od zbioru. Są wolne od GMO. Do przygotowania zalewy wykorzystywane są świeże lokalne zioła oraz wysokiej jakości przyprawy.

Pomidory suszone w oleju – zdrowe i pełnowartościowe

Suszone pomidory mają wiele właściwości odżywczych. Dzięki suszeniu zawierają skoncentrowana dawkę przyswajalnego likopenu. Substancja ta zmniejsza ryzyko pojawienia się miażdżycy oraz pozytywnie wpływa na cały układ krwionośny. Przeciwdziała chorobie wieńcowej i zawałom serca. Likopen zwalcza wolne rodniki tym samym działa anty nowotworowo i odmładzająco. W szczególności chroni przed nowotworami układu pokarmowego, obniża ryzyko zachorowania na raka prostaty czy raka piersi.

Suszone pomidory zawierają bardzo duże ilości potasu. I tak dla przykładu w 100 gramach świeżych pomidorów znajduje się około 280 mg a w suszonych aż 3400 mg potasu. Ponadto suszone pomidory są bogate w magnez, cynk i mangan oraz witaminy E, K, B 3 i C. Witaminy rozpuszczają się w tłuszczach i w takiej postaci są bardzo łatwo przyswajalne. Dlatego pomidory suszone w oleju to bardzo dobry wybór.

Pomidory suszone w oleju – jak podawać

Pomidory suszone na słońcu firmy Insbro są pełne smaku. Poza pomidorami słoik zawiera olej słonecznikowy, ocet winny, sól, oregano, chili, czosnek i kapary. Waga netto produktu to 560 g. Po odsączeniu mamy do dyspozycji aż 300 g aromatycznych i mięsistych kąsków.

Do czego można użyć suszonych pomidorów w oleju ? Odpowiedź jest prosta. Poza słodkościami, do wszystkiego. To bardzo uniwersalny smakowity dodatek do każdego wytrawnego dania. Suszone pomidory można dodać do sosu, makaronu czy sałatki. Kanapka z suszonym pomidorem w oleju będzie intrygującym urozmaiceniem jadłospisu i pozwoli wrócić myślami do słonecznej Italii. Klasyczna deska serów zdecydowanie zyska kolorystycznie i smakowo dzięki pomidorom suszonym na słońcu.