Dlaczego warto zdecydować się na catering? Zobacz jego zalety!

Catering jest aktualnie bardzo popularną formą serwowania dań podczas wielu eventów. Dlaczego warto zdecydować się na skorzystanie z usług firm cateringowych? Doradzamy, kiedy będą one najlepsze i co można dzięki nim uzyskać.

Na czym polega obsługa cateringowa?

Usługi cateringowe polegają na przygotowywaniu oraz na dostarczaniu wyśmienitych dań na wydarzenia. Dzięki temu organizator nie musi szykować ich we własnym zakresie lub zamawiać kucharzy, którzy będą je przyrządzali na miejscu.

Z tego względu obsługa cateringowa jest dzisiaj bardzo popularna i decyduje się na nią wiele osób, które planują urządzenie eventów. Sprawdza się ona zarówno na mniejsze wydarzenia, na przykład na rodzinne spotkania, jak i na te, które obejmują wiele osób, między innymi na imprezy firmowe czy na wesela.

Warto wskazać, że firmy cateringowe poza przygotowaniem i dostarczeniem dań mogą również zaoferować swoim klientom inne usługi, dzięki którym urządzenie eventu będzie jeszcze łatwiejsze.

Zakres usług firm cateringowych

Wśród usług oferowanych przez firmy cateringowe warto wskazać przede wszystkim na:

  • przyrządzanie dań według życzeń klienta – mogą być to dania różnych kuchni, między innymi polskiej i zagranicznej, przeznaczone do serwowania w ramach szwedzkiego stołu oraz do stolika
  • dostawa dań na miejsce – pracownicy firmy cateringowej dowiozą dania pod wskazany adres w uzgodnionym terminie
  • obsługa kelnerska – dzięki tej usłudze dania mogą być serwowane bezpośrednio do stołów gości
  • wynajem zastawy stołowej – nie trzeba wtedy samodzielnie zajmować się jej zakupem, najmem, ponieważ dostarczy ją firma cateringowa
  • wynajem mebli eventowych – zaliczają się do nich stoły, krzesła, ławki, kanapy
  • oprawa imprezy – firma cateringowa może zaoferować nagłośnienie oraz oświetlenie imprezy, może nawet wynająć scenę, parkiet do tańca
  • wynajem namiotów eventowych – są one bardzo popularne podczas imprez plenerowych
  • obsługa grillowa – catering z grillem jest bardzo popularną usługą podczas pikników, wesel w plenerze, firma cateringowa zajmuje się wtedy przyrządzaniem dań grillowych na miejscu

Kompleksową obsługę eventów zapewnia również catering w Gastro Tour Kraków – firma ta ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu usług cateringowych i obsługuje wydarzenia nawet na ponad tysiąc uczestników.

Co można zyskać, wybierając usługi cateringowe?

Obsługa cateringowa ma bardzo wiele zalet, dlatego dzisiaj jest ona chętnie wybierana na różne wydarzenia – rodzinne, firmowe, promocyjne, aby wspomnieć o kilku z nich.

Przede wszystkim profesjonalny catering to duża wygoda dla organizatora, zwłaszcza wtedy, gdy firma cateringowa może zaoferować dostęp do szerokiej gamy usług dodatkowych.

Sprawdzony catering, który będzie dostosowany do charakteru wydarzenia, może sprawić, że będzie ono niezapomniane i dzięki temu będzie również pozytywnie świadczyło o organizatorze.

Oczywiście, nie można również zapominać o tym, że catering jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ dzięki niemu można zaoszczędzić swój czas na przyrządzaniu posiłków, sprzątaniu po wydarzeniu.