Pizzeria – dlaczego jest to ulubiona restauracja Polaków?

W roku 2018 zostało przeprowadzone badanie „Polska na talerzu 2018”, w którym pytano się Polaków jaka jest ich ulubiona restauracja. Wyniki badania mogą zaskoczyć, ponieważ aż 69% Polaków wybiera pizzerie. Przeczytaj ten artykuł do końca, aby dowiedzieć się dlaczego właśnie pizzerie są najpopularniejszymi restauracjami w Polsce i jakie rodzaje pizzy można w nich zamówić.

 

Dlaczego pizza jest popularna w Polsce?

 

Jest wiele powodów dlaczego Polacy chętnie odwiedzają pizzerie takie jak pizzeria Warszawa Centrum. Niektóre z nich znajdują się poniżej:

– różnorodność – pizza zdecydowanie nie jest monotonnym daniem. Istnieje mnóstwo rodzai pizzy, takich jak: pizza z szynką i serem, pizza z ananasem, pizza z owocami morza, pizza z szpinakiem, czy nawet pizza wegetariańska.

– powszechność – jak pokazują wyniki badań, pizzeria to ulubiona restauracja Polaków. Wyniki tych badań doskonale wykorzystują restauratorzy, którzy otwierają coraz to nowe restauracje typu pizzeria. Dlatego w każdym mieście, a nawet w małym miasteczku można znaleźć pizzerie.

– niska cena – ten popularny placek z ziołami rodem z Italii jest stosunkowo tani i jest przystępny cenowo dla każdego klienta restauracji. Podstawowa wersja pizzy – margherita jest sprzedawana już za dwadzieścia złotych. Czym pizza jest bogatsza w składniki, tym jej cena rośnie.

 

Jakie są rodzaje pizzy dostępne w polskich pizzeriach?

Każdy amator pizzy staje przed nie lada wyzwaniem podczas zamawiania pizzy w polskiej pizzerii. Renomowane pizzerie często mają w swojej ofercie około czterdzieści rodzajów pizzy, więc klienci mają niezłą zagwozdkę. Najbardziej klasyczną pizzą jest pizza o nazwie margherita, która składa się głównie z sosu pomidorowego, przypraw i sera. Drugą popularną pizzą w menu każdej pizzerii jest pizza hawajska. Głównymi składnikami tej pizzy są ananas, ser oraz szynka. Kolejną popularną pizzą jest pizza z szynką i pieczarkami. Pieczarki doskonale nadają się na pizzę i są również częstym składnikiem tego dania. Ostatnio wiele restauracji ma w swojej ofercie również pizzy wegetariańskie, które nie mają w swoim składzie ani sera, ani szynki. Warto również spróbować calzone – jest to pieróg (klasyczna pizza jest złożona na pół), którego farszem są różnorodne składniki, takie jak szynka, ser oraz pomidory. Kolejną opcją jest stworzenie własnej pizzy. Jeśli wśród wielu rodzajów pizzy, nie znalazłeś tej wyjątkowej dla ciebie możesz skomponować własną pizzę z wybranych przez ciebie składników.