Patelnia Scanpan – czy warta jest swojej ceny?

Jak sprawić, aby gotowanie było nie tylko lepsze, łatwiejsze, ale przede wszystkim smaczniejsze? Rozwiązanie jest proste.  Z pomocą przychodzi duńska marka Scanpan, która wśród zawodowych kucharzy już od wielu lat budzi prestiż i uznanie. Nie bez powodu. Jej akcesoria kuchenne, a szczególnie patelnie wyposażone w nieprzywierającą powłokę Green Tek zyskały miano legendarnych i kultowych. Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że to naczynia, jakich do tej pory nie było!

W kilku słowach o marce Scanpan

Scanpan to duńska firma, którą założono w 1956 roku. Przez cały okres funkcjonowania na rynku, zdążyła zyskać uznanie nie tylko w rodzimym kraju, ale na całym świecie. Duży udział w budowaniu tej popularności odgrywa zastosowanie innowacyjnych, opatentowanych rozwiązań i powłok, poszanowanie natury i środowiska na każdym etapie produkcji, a także wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu. Produkty Scanpan nie zawierają szkodliwych związków PFOS i PFOA, dzięki czemu ich użytkowanie jest nie tylko łatwe i przyjemne, ale przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia.

Wracając do patelni

Dedykowane zawodowym kucharzom, jak i pasjonatom gotującym w domu. Patelnie Scanpan są przeznaczone dla wszystkich, którzy pragną przenieść się na nowy wymiar smażenia, pieczenia czy duszenia. W sposób szczególny dużą popularnością cieszą się naczynia z kolekcji IQ. Nowoczesne, eleganckie, a także starannie zaprojektowane i wykończone – nawet w najmniejszym szczególe. Mogą być używane na wszystkich rodzajach kuchenek i płyt indukcyjnych, a także w piekarnikach, co niewątpliwie jeszcze bardziej budzi ich atrakcyjność w oczach potencjalnych klientów. Na szczególne zainteresowanie zasługuje nieprzywierająca powłoka ceramiczno-tytanowa Green Tek, która nie tylko umożliwia smażenie potraw bez użycia tłuszczu, ale również chroni je przed przywieraniem oraz w znaczący sposób podnosi ich walory smakowe. Wielu użytkowników patelni Scanpan z kolekcji IQ jednogłośnie przyznaje, że pieczone, smażone czy duszone potrawy zyskują głębszy, bardziej wyrazisty smak i aromat, czego do tej pory nie można było osiągnąć w naczyniach od konkurencyjnych producentów.

Staranny projekt i duńska precyzja

Jednak nie tylko nowoczesna, opatentowana powłoka patelni Scanpan zasługuje na bliższe poznanie się. Równie interesująco przedstawia się system mocowania uchwytów, które nie ulegają  poluzowaniu – nawet podczas długiego i intensywnego użytkowania. Co więcej, patelnie z kolekcji IQ są energooszczędne. Wszystko dlatego, że zapewniają równomierne rozprowadzenie ciepła.