Ciekawostki na temat pizzy

Jedzenie jest jedną z największych przyjemności, bez których nie wyobrażamy sobie bardzo często życia. Często szukamy inspiracji za granicą, kiedy znudzą nam się już nasze polskie potrawy. Jedną z najczęściej przygotowywanych potraw w Polsce, która smakuje praktycznie każdemu, jest pizza. Jest to potrawa, która przywędrowała do nas z Włoch setki lat temu i która we Włoszech jest czymś w postaci świętości. Włosi kochają jedzenie i uwielbiają celebrować praktycznie każdy jedzony posiłek.

Ciekawostki o pizzy

Najbardziej popularną i najczęściej kupowaną pizzą na świecie jest klasyczna Margherita, czyli pizza składająca się tylko z kilku podstawowych składników takich jak przecier pomidorowy, bazylia i ser. Szczególnie wyżej wymienieni Włosi upodobali ją sobie jako częsty posiłek i podają ją gościom swoich restauracji bardzo często. Praktycznie w każdym mniejszym bądź większym mieście tego kraju znajduje się kilkadziesiąt restauracji, które są prowadzone z niezwykłą starannością i przyrządzane są w nich pysznej jakości pizze.

Cienkie ciasto

Klasyczna pizza, która jest nam znana od setek lat najlepiej smakuje na cienkim cieście, które posmarowane jest specjalnym przecierem z mocno wybarwionych pomidorów. Idealnym serem, który można zapiec na pizzy jest włoska mozzarella, lub angielski cheddar. Te dwa sery potrafią nadać pizzy niesamowity smak i aromat i wielu klientów podczas składania zamówienia prosi i podwójny, bądź nawet potrójny ser uwielbiając ten smaczny i aromatyczny dodatek.

Dowóz pizzy

Na świecie od wielu lat mocno popularny jest również dowóz pizzy. Z racji tego, że ten przysmak jest tak popularny każdego na dnia świecie otwiera się kilkaset lokali, które dowożą pieką i dowożą pizzę do klienta. Jest to idealna okazja na zjedzenie czegoś pysznego bez wychodzenia z domu, kiedy oglądamy mecz ulubionej drużyny bądź kiedy czekamy na ulubiony serial. Dowóz pizzy w wielu restauracjach jest realizowany za darmo, jeśli zamówiona pizza Stargard posiada jeden z największych rozmiarów.

Oburzeni Grecy

W wielu archiwalnych broszurach można przeczytać o tym, że to jednak nie Włosi, a Grecy wynaleźli pizzę i że była ona już jedzona w tym kraju bardzo dawno temu. Od setek lat pomiędzy Włochami a Grecją trwa więc spór i żadna ze stron nie chce się pozbyć miana kraju, który wynalazł pizzę. Niestety dla Grecji jak już zostało napisane we wstępie to właśnie Włosi uważanie są za kraj, który mocno kojarzy się z pizzą i miliony turystów odwiedzają każdego roku ten kraj, aby zjeść tam to smakowite danie.